Odkąd władzę w giełdowych spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa przejęli menedżerowie z nowego rozdania rządowego, już drugi raz suma ich wyników jest na minusie. W mechanizmach transferu władzy da się nawet zauważyć pewną prawidłowość. Podobnie wielkie straty były na początku rządów PiS. Wyniki Holdingu Tuska były w drugim kwartale gorsze aż o 11,7 mld zł niż Holdingu PiS w ubiegłym roku. Wielkie testy wartości aktywów i wynikające z nich gigantyczne odpisy na utratę wartości były główną przyczyną strat. Podobne zabiegi stosowali na początku swoich rządów menedżerowie za PiS. Lepsze rok do roku wyniki, a i wyższe od prognoz analityków miały dwa państwowe banki: PKO BP i Alior. Lepsze wyniki pokazały też firmy energetyczne: Enea, Energa i PGE. Swoje wyniki znacząco poprawił też KGHM. Z państwowej dziewiętnastki giełdowej naprawdę źle wygląda sytuacja dwóch firm: Grupa Azoty i PKP Cargo.
Agencja Bloomberg pisze, że Waszyngton „w dużej mierze zachowywał bierność” w działaniach mających na celu uniemożliwienie dostaw towarów „podwójnego zastosowania”…
Prywatyzacja OFE znacząco ograniczyłaby niepewność i największe wady odnośnie tego, jak obecnie te fundusze funkcjonują. Komisja Nadzoru Finansowego w obecnym kształcie…
Polski rząd pod jakimś bzdurnym pretekstem nie pozwolił, aby samolot delegacji słowackiego parlamentu, lecący do Federacji Rosyjskiej, przeleciał przez naszą…