Wstrzymywanie prywatyzacji jest kosztowne. Zarówno dla całej gospodarki, jak i państwowych firm „uratowanych przed wyprzedażą”. Może więc rząd coś z tym zrobi, skoro dochody ze sprzedaży akcji poratowałyby bardzo napięty budżet? Jeśli zajrzeć na listę podmiotów nadzorowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, można znaleźć tam, obok takich potentatów, jak Orlen czy PGE, również pomniejsze firmy. Jakie znaczenie strategiczne dla kraju ma dom wycieczkowy w Łodzi? Jak pozycję geopolityczną Rzeczypospolitej Polskiej umacnia fabryka sklejki? I czy obronność RP mocno by ucierpiała, gdyby wytwórnia zastawy stołowej stała się prywatna? Bo samej firmie to by nie zaszkodziło. Najskuteczniejszym lekarstwem na partyjniactwo i nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa byłaby ich prywatyzacja. Wstrzymanie się z prywatyzacją nie wyszło na zdrowie PKP Cargo i Poczcie Polskiej. Państwo nie musi/nie powinno być właścicielem hoteli i tych innych z mało strategicznych branż, wspieranych przez państwo.
Działanie „nowej” prokuratury w sprawie przeciwko Lechowi Wałęsie dotyczącej składania fałszywych zeznań rodzi podejrzenie o próbę jej „skręcenia”. 4 czerwca…
(Podkast). Dobudowanie dodatkowych zbiorników może nie dałoby stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, ale pozwoliłoby ograniczyć szkody. Cały czas jesteśmy w stanie wysokiego zagrożenia…