Oferują pracę w zawodzie przyszłości. Osób na wyższe stanowiska (na razie) muszą szukać poza Polską
Branża biotechnologiczna to jedna z najmłodszych i najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Sektor biotechnologii jest dziś niezwykle atrakcyjny. To zawód przyszłości. Bardzo wymagający, ale też dający dużą satysfakcję i szansę na rozwój zawodowy w innowacyjnej branży. Zawód biotechnologa wymaga samodyscypliny, ciekawości i ducha eksperymentowania. Zawód biotechnologa to wiedza zdobywana latami. W 2023 r. działalność w biotechnologii prowadziło 195 przedsiębiorstw, o 4,3 proc. więcej niż w 2022 r. Firmy zatrudniały 4482 osoby. Uśrednione zarobki brutto w ujęciu miesięcznym z premiami wynoszą w branży od ok. 7 tys. do ponad 30 tys. zł. Najwięcej mogą zarobić osoby zatrudnione przy zarządzaniu projektami (do ok. 55 tys. zł), zarządzaniu i analizie danych (do 42 tys. zł), monitorowaniu badań klinicznych (do 38 tys. zł) czy rejestracji badań (37 tys. zł). Bolączką edukacji w naszym kraju jest to, że w sposób naturalny nie daje się możliwości zdobycia wiedzy praktycznej. Ogromny niedobór kadr na polskim rynku pracy. Branża biotechnologiczna rozwija się w Polsce i dużo inicjatyw jest prowadzonych, zakłada się na wyższe stanowiska z puli polskich kandydatów rekrutować będzie można za 5-7 lat. Obecnie pozostają wykwalifikowani obcokrajowcy.
Wobec perspektywy amerykańskiego izolacjonizmu bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy wspólnych europejskich działań w obszarze obronności. Ale czy zaakceptujemy fakt, że Europa…
Wybory parlamentarne, które odbyły się 15 października ubiegłego roku dla wielu Polaków urosły do rangi historycznego przełomu, przynosząc długo wyczekiwaną…