Przez ostatnią dekadę kryzys migracyjny zmienił oblicze Europy. Konflikty zbrojne, prześladowania, ubóstwo i niepewne jutro sprawiają, że rzesze ludzi kierują się na Stary Kontynent. Jest wiele ekonomicznych konsekwencji wzrostu przestępczości na danym obszarze, których nie sposób oszacować, a które są powiązane z nielegalną imigracją. Dla przykładu. Ile budżetu pochłania usuwanie szkód wyrządzonych podczas rozruchów? Imigracja powinna być ograniczona tylko dla chętnych do podjęcia pracy. Łączenie rodzin możliwe dopiero po jakimś czasie i przy wyznaczonym, minimalnym wkładzie w podatki. [Pieniądze podatników] powinny trafiać do pracujących obywateli, wspierając ich w podejmowaniu decyzji o powiększaniu rodziny. Pierwszeństwo w uzyskiwaniu zgody na pobyt i pracę powinni mieć obywatele UE o podobnych wartościach i kulturze. Imigranci popełniający przestępstwa powinni być natychmiast wydalani z kraju, a podczas deportacji jednego członka rodziny powinna mu towarzyszyć najbliższa rodzina. Unia europejska nie potrafi działać spójnie w temacie migracji. Państwa przerzucają się odpowiedzialnością, podrzucają sobie wzajemnie kłopotliwych przybyszów, a powinny współdziałać na obszarze całego kontynentu. Inaczej wspomniana wspólnota będzie jedynie martwym zapisem.
Solidną porcję zaskoczeń zafundowała swoim czytelnikom “Gazeta Wyborcza”. W ubiegły czwartek opublikowała ona rozpoczynający się na pierwszej stronie artykuł zatytułowany “Rachunek za wojnę….
Na kontach bankowych przedsiębiorstw leżą biliony złotych, ale nie ma odwagi, by je wydawać. Europa jest przeregulowana. Część niepotrzebnych przepisów…
Pomarańczowe czapki, kamizelki, zaskakujące rekwizyty, happeningi i wielkie uliczne inscenizacje. W latach 80. ub. wieku wrocławianie byli pierwszymi widzami i…
Przedstawiciele rządu wypowiadają się za zniesieniem zasady jednomyślności w Unii Europejskiej w sprawach dot. finansowania obronności. Likwidacja prawa weta, przejście…