Lufthansa kasuje rejsy do Pekinu. Wygryzły ją chińskie linie, które mogą latać nad Syberią
Brak możliwości latania na trasie Europa-Azja najkrótszą drogą, czyli nad Rosją, spowodował, że to połączenie stało się mało opłacalne dla europejskich przewoźników. W przypadku LOT-u brak możliwości przelotu nad Syberią i wyznaczenie trasy przelotu południem wydłużyło np. rejs na trasie Warszawa-Pekin nawet o 2 godziny. Linie arabskie i tureckie w swoich rejsach do Chin nie przelatuje nad Rosją. Jednak zdaniem korzystają dzięki niskim kosztom lokalnym, ogromnym inwestycjom w lotniczą infrastrukturę, oraz innym standardom w zatrudnianiu pracowników. Natomiast przewoźnicy europejscy borykają się z rosnącymi podatkami i opłatami, wyśrubowanymi zasadami regulatorów ruchu lotniczego i przestarzałą infrastrukturą. Nie są konkurencyjni.
Konsekwencje polityki “otwartych drzwi” nieustannie dają się Europejczykom we znaki. Mimo wysiłku mainstreamowych mediów, by informacje o przestępstwach popełnianych przez imigrantów z Afryki i Bliskiego…
“Przełom deregulacyjny staje się faktem. Mniej barier i przepisów, więcej swobody i powszechna cyfryzacja, domniemanie niewinności podatnika, urzędy służące obywatelom,…
Doradca prezydenta USA Elon Musk powiedział we wtorek, że zamierza spędzać znacznie mniej czasu kierując działaniami Departamentu Wydajności Państwa i…