Największe organizacje przemysłowe UE apelują o ratunek. Chodzi o zieloną transformację, tanią energię i atom
Europa od ponad dekady traci na konkurencyjności w porównaniu do USA. Od 2010 roku gospodarka amerykańska wzrosła o 37,5%, podczas gdy w Unii Europejskiej jedynie o 20,9%. Różnica w PKB per capita jest jeszcze bardziej widoczna – w Stanach Zjednoczonych wynosi ona obecnie 85 373 dolarów, podczas gdy w Unii zaledwie 42 443 dolary. “…wzywają do podjęcia szybkich działań w celu wzmocnienia europejskiej bazy przemysłowej, pobudzenia innowacji i zapewnienia strategicznej autonomii”. Zielona transformacja nie może odbywać się kosztem konkurencyjności europejskiego przemysłu. Bez pilnych działań grozi nam nie tylko deindustrializacja, ale również utrata zdolności do ochrony europejskiego modelu społecznego i stabilności gospodarczej. Kluczowym czynnikiem hamującym rozwój Europy są wyższe koszty energii, które w UE są dwukrotnie wyższe niż w USA, oraz niedostateczne inwestycje w badania i rozwój. Wzywają również do uproszczenia regulacji prawnych, które obecnie w Europie są znacznie bardziej skomplikowane niż w Stanach Zjednoczonych.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa postawiła uniwersytetowi Harvarda szereg warunków, które musi spełnić, aby nadal otrzymywać prawie 9 mld dolarów w…
Dekarbonizacja, w koncepcji Zielonego Ładu, sprowadza się przede wszystkim jedynie do ograniczenia emisji, a więc nie analizuje się żadnych technologii, które by na przykład były równolegle rozwijane…
Wymagałoby wyjaśnienia, kto Pani Barbarze Nowackiej napisał tę kartkę, odnosząc się do jej słynnego „przejęzyczenia”. Nowacka powiedziała, że „na terenie…
Poszkodowane firmy, które w powodzi stracili towar, będą musiały zapłacić podatek od odszkodowań. “Takie odszkodowanie jest przychodem, który trzeba opodatkować,…