Oferują pracę w zawodzie przyszłości. Osób na wyższe stanowiska (na razie) muszą szukać poza Polską
Branża biotechnologiczna to jedna z najmłodszych i najszybciej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Sektor biotechnologii jest dziś niezwykle atrakcyjny. To zawód przyszłości. Bardzo wymagający, ale też dający dużą satysfakcję i szansę na rozwój zawodowy w innowacyjnej branży. Zawód biotechnologa wymaga samodyscypliny, ciekawości i ducha eksperymentowania. Zawód biotechnologa to wiedza zdobywana latami. W 2023 r. działalność w biotechnologii prowadziło 195 przedsiębiorstw, o 4,3 proc. więcej niż w 2022 r. Firmy zatrudniały 4482 osoby. Uśrednione zarobki brutto w ujęciu miesięcznym z premiami wynoszą w branży od ok. 7 tys. do ponad 30 tys. zł. Najwięcej mogą zarobić osoby zatrudnione przy zarządzaniu projektami (do ok. 55 tys. zł), zarządzaniu i analizie danych (do 42 tys. zł), monitorowaniu badań klinicznych (do 38 tys. zł) czy rejestracji badań (37 tys. zł). Bolączką edukacji w naszym kraju jest to, że w sposób naturalny nie daje się możliwości zdobycia wiedzy praktycznej. Ogromny niedobór kadr na polskim rynku pracy. Branża biotechnologiczna rozwija się w Polsce i dużo inicjatyw jest prowadzonych, zakłada się na wyższe stanowiska z puli polskich kandydatów rekrutować będzie można za 5-7 lat. Obecnie pozostają wykwalifikowani obcokrajowcy.
Niemal 57,5 proc. pytanych wskazało, że ma poczucie, że żyje się gorzej, a gospodarstwa domowe zbiedniały. Jeśli chodzi o osoby, których sytuacja materialna uległa pogorszeniu,…
W kampanii wyborczej Donald Tusk i inni politycy ówczesnej opozycji przekonywali, że wycinka polskich lasów musi się skończyć. Tymczasem po przejęciu przez nich…
Normalnie żywcem wyjęte spotkanie Edwarda Gierka ze stoczniowcami. Hasło tuskowe jest takie, że trzeba przeprowadzić deregulację i mają zostać zagwarantowane…