Polish billionaire goes to war with Zuckerberg’s Meta, wins ‘deepfake’ court case that could have free speech implications
Sprawa, choć ograniczona do Polski, może mieć wpływ na prawa do wolności słowa, rozwój sztucznej inteligencji i to, jak w przyszłości będą się rozwijać deepfake. Polski miliarder Rafał Brzoska wypowiedział wojnę serwisowi Meta należącemu do Marka Zuckerberga w związku z wykorzystaniem wizerunku Brzoski w różnych deepfake’ach generowanych przez sztuczną inteligencję. W swoim najnowszym wpisie na X oświadczył, że „sąd przyznał mu rację”. „Zgodnie z decyzją sądu, każdy deepfake z wykorzystaniem naszego wizerunku wiąże się z karą finansową dla Meta” – oznajmił Brzoska. W niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, obrazy generowane przez AI mogą być chronione na mocy praw Pierwszej Poprawki, ale faktyczne orzecznictwo w tej sprawie jest skąpe. W innych krajach, takich jak Korea Południowa, deepfake’i AI są również skierowane przeciwko osobom niepublicznym. W takich przypadkach osoby o ograniczonych środkach finansowych nie mogą pozwać operatorów mediów społecznościowych do sądu.
Nvidia jest obecnie najcenniejszą firmą półprzewodnikową na świecie, a następnie Broadcom i TSMC. Amerykańskie firmy stanowią 71,5% światowego wartości kapitałowej…
Wielbiciele metod dedukcyjnych pana generała Pytla, czyli wciąż aktywni tropiciele ruskich onuc, są słusznie zachwyceni dzisiejszą akcją dzielnych służb rumuńskich,…
Branża transportu drogowego, będąca jednym z filarów sektora TSL (Transport, Spedycja, Logistyka), zmaga się z wyzwaniami związanymi z obecną sytuacją…