W 2020 roku pięć z dziesięciu najludniejszych państw świata znajdowało się w Azji (Chiny, Indie, Indonezja, Pakistan i Bangladesz), podczas gdy dwa znajdowały się w Ameryce Łacińskiej, jeden w Afryce i jeden w Ameryce Północnej. W roku 2100 w pierwszej dziesiątce światowego rankingu znajdą się cztery państwa afrykańskie : Nigeria, Etiopia, Tanzania i Demokratyczna Republika Konga. Podczas gdy niektóre kraje azjatyckie będą nadal rosły, zrobią to w wolniejszym tempie i zostaną prześcignięte pod względem populacji przez kraje afrykańskie wykazujące szybszy wzrost. Inne, takie jak Chiny i Bangladesz, mają się kurczyć do 2100 r., głównie w wyniku wyższego standardu życia i edukacji, które już zaczęły obniżać wskaźniki urodzeń. Liczba dzieci rodzących się na całym świecie już spada, ale przy średniej 2,3 dziecka na kobietę , liczba ludności na świecie nadal rośnie. Badacze populacji ONZ odkryli, że gdyby światowy współczynnik dzietności nadal spadał w obecnym tempie, to w 2100 r. osiągnąłby on 1,9 dziecka na kobietę, a wówczas populacja świata zaczęłaby się faktycznie zmniejszać.
Donald Trump konsoliduje swój elektorat: białą klasę robotniczą. Za nim, jak za panią matką, podąża Partia Republikańska, która porzuciła wolnorynkowy…
Podczas niedawnego wydarzenia Viveka Ramaswamy’egow Cato Institute protestujący przerwali jego wystąpienie , wchodząc na scenę i skandując „climate con-man”, wśród…