Unia Europejska będzie się zadłużać. Kraje członkowskie nie chcą wpłacać więcej do wspólnego budżetu
W trakcie rozpoczynającej się dyskusji nad nową perspektywą finansową Unii Europejskiej na lata 2027-33 większość krajów deklaruje, że nie zamierza zwiększać swoich wpłat do budżetu. Oznacza to, że konieczne będzie zwiększenie finansowania projektów w ramach pożyczek. Na realizację unijnej polityki spójności konieczne jest znalezienie dodatkowych źródeł finansowania. Europejski Bank Inwestycyjny jest gotowy zwiększyć zakres pożyczek na projekty realizowane w państwach członkowskich (nie wystarczy-moje). W związku z powyższym w perspektywie kolejnych lat, to trwająca fala obniżek stóp procentowych konsekwentnie realizowanych przez EBC (Europejski Bank Centralny).
Kamala Harris przegrała ponoć amerykańskie wybory przez pieniądze Muska i dezinformację. Wobec czego konieczna jest cenzura mediów społecznościowych. Tako rzecze…
Raport przygotowany przez Europejski Trybunał Obrachunkowy ukazuje patologie związane z przyznawaniem funduszy europejskich. Pieniądze płynęły do zaskakujących podmiotów i nie…
Cła, wyśrubowane normy, skomplikowane regulacje, zmowy producenckie, system dotacji produkcji i dziesiątki innych barier importowych mają na celu jedno –…
Przywykliśmy wszyscy kojarzyć pojęcie „teorie spiskowe” z obskurantyzmem i nieuctwem. Jednak w przeszłości bywało, że kuriozalne opowieści o tajnych zmowach…