Złodziejstwo i molestowanie w Davos? Wiadomo, dlaczego ustąpił prorok globalistów Klaus Schwab
Niemiec Klaus Schwab (88 lat) przez ponad pół wieku stał na czele założonego przez siebie Światowego Forum Ekonomicznego (The World Economic Forum, WEF). Został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska, po tym jako Światowe Forum Ekonomiczne wszczęło przeciwko niemu wewnętrzne dochodzenie w sprawie naruszeń finansowych i etycznych. Klaus Schwab, założyciel i szef Światowego Forum (WEF) w Davos, ustąpił ze stanowiska, które miał pełnić jeszcze przez dwa lata. Zdaniem “Wall Street Journal” powodem były oskarżenia o nadużycia. Kraść miała także żona Schwaba, Hilde. Prawdziwym oczkiem w głowie Hilde Schwab była Villa Mundi, luksusowa rezydencja w Genewie, którą Forum kupiło za około 50 mln dolarów (łącznie z remontem). Żona Klausa Schwaba kontrolowała obiekt, miał być on de facto jej własnością. Przeciwko założycielowi Forum wytoczono też poważne zarzuty dotyczące kultury pracy w organizacji i braku reakcji na przypadki molestowania i dyskryminacji kobiet. Rada Forum zdecydowała o wszczęciu dochodzenia po nadzwyczajnym zebraniu w Wielkanoc. Schwab, mający pierwotnie pozostać na stanowisku do 2027 roku, natychmiast zrezygnował. Rzecznik państwa Schwabów oświadczył, że „zaprzeczają oni wszystkim zarzutom zawartym w skardze sygnalisty”. Forum podkreśliło z kolei, że traktuje zarzuty poważnie, ale „pozostają one nieudowodnione” i dalsze komentarze zostaną udzielone po zakończeniu śledztwa. Tymczasowym przewodniczącym rady został Peter Brabeck-Letmathe, były szef Nestlé. Klaus Schwab jest autorem koncepcji „Wielkiego Resetu”, czyli przemodelowania światowej gospodarki i życia społecznego w ten sposób, by mogły zarządzać nimi eksperci oraz ponadnarodowe organizacje. Schwab promuje rozwój technologii takich jak sztuczna inteligencja, biometria czy Internet rzeczy (IoT) jako narzędzi do zarządzania społeczeństwem i gospodarką. W jego książce „Czwarta Rewolucja Przemysłowa” pojawiają się wątki, można odczytać jako zapowiedź społeczeństwa nadzorowanego. WEF mocno wspiera także politykę klimatyczną, w tym inwestowanie zgodnie z kryteriami ESG (environmental, social, governance). Krytycy zarzucają Schwabowi promowanie elitarnego ekomodernizmu kosztem klasy średniej i wolnego rynku.
Debata o taryfach: Wolny handel czy protekcjonizm? Nasze utrzymanie czy liczby na wykresie? Obcokrajowcy „okradają nas” czy wykorzystują siłę dolara, aby…
Niemiecka gospodarka była kiedyś globalną potęgą przemysłową, wykazując silną odporność w czasach kryzysu, a także znaczący wzrost produkcyjny w okresach…